Logo Gmina Nowe Miasto

News

News zdjęcie id 610

Jubileusz 10-lecia nadania imienia Karola Wojtyły Publicznemu Gimnazjum w Nowym Mieście nad Pilicą

08.10.2016

W wychowaniu chodzi właśnie o to, ażeby człowiek stawał się coraz bardziej człowiekiem – o to, ażeby bardziej był a nie tylko więcej miał”

- Jan Paweł II

Czwartek, 6 października 2016r. to kolejna data, która zapisze się w historii naszej szkoły. W tym dniu obchodziliśmy 10 rocznicę nadania imienia Wielkiego Polaka – Karola Wojtyły, który jest powszechnie uznanym, niekwestionowanym autorytetem dla współczesnej młodzieży. Dzień ten był okazją do spotkań, wspomnień, podsumowania minionego czasu, osiągnięć i sukcesów. Swoją obecnością zaszczycili nas m.in. J. E. Ks. Biskup Andrzej Dziuba – Ordynariusz Diecezji Łowickiej, Proboszcz Parafii Rzymsko – Katolickiej w Nowym Mieście nad Pilicą Ks. Prałat - Jan Widera, P.O. Gwardian Klasztoru OO. Kapucynów - Zdzisław Tokarczyk oraz inni przedstawiciele duchowieństwa. Starszy wizytator Kuratorium Oświaty w Warszawie Delegatura w Radomiu – Izabela Gumur, asystent Marszałka Senatu Stanisława Karczewskiego – Weronika Piwarska, władze samorządowe: Burmistrz Miasta i Gminy – Mariusz Dziuba, Przewodniczący Rady Miejskiej – Tomasz Pietrucha, Skarbnik – Ewa Bator, Komisja Oświatowo – Społeczna na czele z Przewodniczącą – Iwona Lepa oraz radni, dyrektorzy placówek oświatowych, nauczyciele emeryci i rodzice.

Po wprowadzeniu sztandaru szkoły i uroczystym odśpiewaniu hymnu państwowego głos zabrała Pani Dyrektor Małgorzata Musiałowska, serdecznie witając wszystkich zaproszonych gości, w swoim wystąpieniu zwróciła uwagę jak niezwykle ważnym wydarzeniem dla wszystkich, którzy zetknęli się z nasza szkołą jest dziś obchodzony jubileusz nadania imienia naszej szkole. „(…) Jest okazją do refleksji o tym co było, co jest i co będzie. I bez względu na to co się wydarzy warto wykorzystać nauki płynące z czasu przeszłego, będącego skarbnicą z której trzeba czerpać całymi garściami. Nasz patron mówi do nas „Wymagajcie od siebie, gdyby nawet inni od nas nie wymagali”.

O godzinie 11.00 w hali widowiskowo – sportowej rozpoczęła się uroczysta Msza Święta, której celebrował i odprawił homilię J. E. Ks. Biskup Andrzej Dziuba. W oprawę Mszy świętej włączył się czynnie zespół instrumentalny, chór szkolny pod kierunkiem pana Klaudiusza Bieńko oraz przedstawiciele władz samorządowych, nauczyciele i uczniowie.

Część artystyczną rozpoczęto odśpiewaniem hymnu szkoły, do którego muzykę skomponowała pani Renata Michalska, słowa napisał pan Krzysztof Kwapisz. Następnie młodzież gimnazjalna w regionalnych strojach ludowych pod kierunkiem pani Bożeny Kulczyckiej zatańczyła poloneza, będącego wstępem do spektaklu jubileuszowego obrazujące życie Karola Wojtyły, zatytułowanego „Kawiarniane wspomnienia” a przygotowanego przez panią Izabelę Rogowską i panią Annę Klata. Przytaczane były zabawne anegdoty, wiersze i przemówienia a wszystko przeplatane było utworami muzycznymi bliskimi sercu naszego patrona.

Po części artystycznej Pani Dyrektor podziękowała wszystkim, którzy przyczynili się do realizacji tego szczytnego przedsięwzięcia i zapewniła, że słowa patrona „Trzeba pamiętać o nieustającej wdzięczności za dar, jakim dla człowieka jest drugi człowiek” przyświecają funkcjonowaniu naszej placówki szkolnej. Następnie życzenia jubileuszowe i kwiaty na ręce Pani Dyrektor złożyli zaproszeni goście.

Na zakończenie wszystkich uczestników uroczystości zaproszono na zwiedzenie budynku Publicznego Gimnazjum, w tym wystawy poświęconej patronowi szkoły, dokonania wpisów w kronice szkolnej, oraz na poczęstunek.

Podobnie, jak uroczystość sprzed 10 lat, jubileusz był niezwykłym świętem dla młodzieży, nauczycieli, rodziców oraz zaproszonych gości. Nie tylko wywołał falę wspomnień, wzruszeń, ale też nakłonił do zatrzymania się w codziennym pędzie, do refleksji, by pozostać człowiekiem.

PG w Nowym Mieście nad Pilicą

Burmistrz Miasta i Gminy

Mariusz Dziuba

Urząd Miasta i Gminy Nowe Miasto nad Pilicą

Godziny otwarcia:

poniedziałek  7.30-15.30
wtorek            7.30-15.30
środa              7.30-15.30
czwartek        9.00-17.00
piątek             7.30-15.30

pl. O. H. Koźmińskiego 1/2
26-420 Nowe Miasto nad Pilicą
tel.: 48 674 10 98
fax: 48 674 11 79
e-mail: nowemiasto@nowemiasto.pl

Opłata skarbowa

Urząd Miasta i Gminy
Nowe Miasto nad Pilicą
BS w Białej Rawskiej Oddz. Nowe Miasto
95 9291 0001 0023 4900 2000 0010

 

Opłata za odbiór odpadów komunalnych
54 9291 0001 0023 4900 2000 0360

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

luty 2020
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.