Logo Gmina Nowe Miasto

Miejsko Gminny Ośrodek Kultury

  Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury
  ul. Tomaszowska 5
  26-420 Nowe Miasto nad Pilicą
  Tel. 48/321 62 33
 

  email: mgok@nowemiasto.pl

 

 

 

Aktualizacja danych Miejsko- Gminnego Ośrodka Kultury w Nowym Mieście nad Pilicą

Znajdź nas na Facebooku!

https://www.facebook.com/Miejsko-Gminny-O%C5%9Brodek-Kultury-w-Nowym-Mie%C5%9Bcie-nad-Pilic%C4%85-103789121006179/?modal=admin_todo_tour

MGOK tel. 48 321 62 33 mgok@nowemiasto.pl

dyrektor Jacek Zakrzewski tel. 517 192 889 dyrektormgok@nowemiasto.pl

muzeum, instruktor 517 429 219 muzeum@nowemiasto.pl

księgowa ksiegowa@nowemiasto.pl

Adres: ul Tomaszowska5, 26-420 Nowe Miasto nad Pilicą,

NIP 797-205-76-69, Regon 364607131

numer konta 06 9291 0001 0026 2554 2000 0010 Bank Spółdzielczy Biała Rawska o/Nowe Miasto nad Pilicą

Informujemy iż email: mgoknowem@op.pl nie jest już oficjalnym adresem instytucji.

 

 

SŁOWIAŃSKI PIKNIK HISTORYCZNY W MGOKu

05.10.2019

Historia to piękna dziedzina nauki, nierozerwalnie związana z kulturą. W nowomiejskiej instytucji kultury możemy poszczycić się również placówką muzealną, stąd pomysł na nietypową lekcję o kulturze i historii wczesnego średniowiecza, która odbyła się 2 października. Blisko dwieście dzieci i młodzieży z pięciu szkół, podczas plenerowego pokazu w MGOKu, mogło zasmakować na własnej skórze jak wyglądało życie tysiąc lat temu. Prawdziwe słowiańskie potrawy sprzed wieków przygotowywane na żywym ogniu, szczęk oręża podczas walki oraz zabawy sprzed wieków, pozwoliły naszym gościom z zupełnie innej strony poznać piękną kulturę słowiańską z czasów początków państwa polskiego. Zacni woje i stateczne białogłowy z grupy rekonstrukcyjnej Ród Dębowego Liścia potrafili w ciekawy sposób pokazać tajniki słowiańskiego życia.

Wprowadzeniem do spotkania ze Słowianami była krótka prezentacja najcenniejszych eksponatów i artefaktów tego okresu dziejów, znajdujących się w zasobach Muzeum w Nowym Mieście, między innymi: siekier z epoki kamienia, siekiery kultury łużyckiej z epoki brązu, wazy popielnicowej z okresu rzymskiego.

W plenerze największym zainteresowaniem cieszyło się słowiańskie obozowisko, gdzie oprócz charakterystycznego dla epoki namiotu łodziowego, naturalnych skór zwierzęcych służących nie tylko do odziania można było znaleźć też przedmioty codziennego użytku jak np. wykuty przez kowala nóż z rogową rękojeścią, gliniane garnki czy drewniane miski. Niewątpliwie hitem pikniku było wspólne gotowanie kaszy na ognisku. Pod okiem Dobromiły dzieciaki własnoręcznie przygotowały składniki i upichciły na ognisku dwie potrawy z czasów ,,Starej baśni” Kraszewskiego: kasza jaglana ze śliwkami, jabłkami, orzechami i miodem oraz kasza jęczmienna ze skwarkami i mięsem. Witosław -głowa Rodu ucząc jak wyglądały zabawy i rozrywki sprzed tysiąca lat w ciekawy sposób przekazał mnóstwo informacji o życiu Słowian, ich kulturze oraz o echach tej kultury obecnych w dzisiejszych czasach. Zabawy w: króla na wzgórzu, kręcenie worem, walki kogutów czy w kubba okazały się wyjątkowo emocjonujące dla dzisiejszych miłośników smartfonów. Młody wój- Olesław prezentował uzbrojenie i sposoby walki naszych praprzodków okresu wielkiego Mieszka. Każdy miał okazję przekonać się jakie to wrażenie oberwać w uzbrojoną w szyszak głowę średniowiecznym toporem. Niektórzy próbowali sztychów mieczem a i tarcza okazała się niełatwym w użyciu obrońcą. Kolczuga była przygodą dla starszaków a wyzwaniem dla maluchów.

Odwiedziły nas klasy V z PSP im. Kard. Wyszyńskiego w Nowym Mieście, klasy V i VI pod z PSP im. Franciszki Siedliskiej w Żdżarach, Klasy V i klasa II A z Liceum Ogólnokształcącego Zespołu Szkół im. Karola Wojtyły w Nowym Mieście oraz klasa logistyczna o profilu bezpieczeństwo wewnętrzne Technikum ZDZ w Nowym Mieście.

Organizatorem Słowiańskiego Pikniku Historycznego był Miejsko- Gminny Ośrodek Kultury, a naszym celem była popularyzacja nowomiejskiego muzeum i jego zbiorów oraz edukacja kulturowa dzieci i młodzieży.

Jacek Zakrzewski

 

 

Dnia 22 czerwca 2019 r. od godz. 15.30 do 19.00  na terenie MGOK obyło się powitanie lata. Nie zbrakło także życzeń na Dzień Ojca, który przypadał następnego dnia. Na scenie zaprezentowali się nasi milusińscy, podopieczni P. Agnieszki Kłujszo-Juścikowskiej. Dzieci były uczestnikami zajęć gry na instrumencie i warsztatów wokalnych. Ich popisom przyglądali się nie tylko rodzice, ale także koledzy i koleżanki. Nie zabrakło także naszej orkiestry dętej, która pod okiem kapelmistrza  P.Wojciecha Turka  zaprezentowała się w kilku znanych utworach. Kolejnymi wykonawcami byli muzycy z zespołu BANANAS BAND. Bawili zebranych dobrze znanymi szlagierami. Przy dźwiękach muzyki uczestnicy smakowali wspólnie kiełbaskę z grilla. I w taki oto sposób MGOK przywitał słoneczne lato i wolny czas od szkoły czyli witajcie wakacje!

 

 

 

MIEJSKO-GMINNY OŚRODEK KULTURY!

ZAPRASZA

DNIA 22.06.2019 r. GODZ. 15.30

W PROGRAMIE:

- WYSTĘPY ESTRADOWE DZIECI I MŁODZIEŻY

- WYSTĘP ORKIESTRY DĘTEJ

- KONCERT ZESPOŁU „BANANAS BAND”

WSPÓLNE GRILLOWANIE I ŚPIEWANIE.

A WSZYSTKO TO Z OKAZJI POWITANIA LATA, ROZPOCZĘCIA SEZONU WAKACYJNEGO ORAZ DNIA OJCA, KTÓRY JEST 23 CZERWCA.

 

 

Dnia 2 czerwca w ogrodzie klasztornym odbył się IX Festyn Rodzinny "Spotkanie z Błogosławionym" i Dzień Dziecka. Organizatorami byli Bracia Mniejsi Kapucyni i Samorząd Miasta i Gminy Nowe Miasto nad Pilicą. Nie zabrakło tam naszej orkiestry dętej, która z całą powagą zaprezentowała swoje umiejętności tym bardziej, że widownia była znakomita.

 

Dnia 30 maja 2019 r. w MGOK odbyło się spotkanie młodzieży ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w ramach V Nowomiejskiego Integracyjnego Rajdu Pieszego. Młodzież podczas multimedialnego pokazu zapoznała się z historią naszego miasteczka. Zwiedziła także nowomiejską galerię i zobaczyła wiele zgromadzonych tam eksponatów.

 

 

Dnia 11 maja b.r. w MGOK odbyły się dwa spotkania - Towarzystwa Przyjaciół Nowego Miasta i Klubu  Honorowych Dawców Krwi "Kropelka".  Uczestnicy dopisali. Członkowie Towarzystwa uczestniczyli także w pokazie multimedialnym nt. historii naszego miasteczka. Gościem zaproszonym był Burmistrz Miasta i Gminy Pan Mariusz Dziuba. Spotkanie zakończyła wspólna degustacja domowych wypieków przygotowanych przez panie-członkinie Towarzystwa Przyjaciół...  Prezes "Kropelki"  swoich uczestników zaprosił na kiełbaskę z grilla. Po spotkaniach odbył się koncert kapeli podwórkowej "Z Kopyta" . Była wspólna zabawa i wspólne śpiewanie.

 

 

 

 

Dnia 4 maja w długi weekend dzieci i rodziców na terenie MGOK  bawili Ruphert i Rico. Zabawa była na sto dwa. Konkursy, gadżety, dobra muzyka a więc to wszystko co lubią nasi milusińscy. Dodatkiem do koncertu i wspólnej zabawy były słodycze i kiełbaska z grilla. Jak się bawili uczestnicy możemy zobaczyć na zdjęciach poniżej.

 

 

 

 

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Nowym Mieście n.P.

Z A P R A S Z A

Dnia 04 maja 2019 r. godz. 16.00 na koncert plenerowy konkursowo-zabawowy dla dzieci i rodzin pod tytułem
„Mamo, Tato co Wy na to??”.

Zapewnione słodyczei różnorodne gadżety. Życzymy dobrej zabawy.

 

 

Dnia 28 marca o godz. 9.00 w MGOK odbył się turniej pod hasłem „Zwierzęta, które nas otaczają”. W turnieju wzięły udział drużyny z trzech szkół podstawowych w naszej gminie. Prezentację multimedialną turnieju prowadził instr. Krzysztof Witlib. Zamysłem turnieju była wspólna zabawa i wspólna edukacja. Niby wiemy z jakimi zwierzętami mamy do czynienia, ale niejednokrotnie informacje o nich nas zaskakują. Nagrodą główną w turnieju był 32 cal telewizor. Były też nagrody pocieszenia dla wszystkich uczestników konkursu. Rywalizacja odbyła się w typowo sportowym duchu. Zwyciężyła drużyna ze Szkoły Podstawowej w Żdżarach.

Nagrodę zwycięskiej drużynie wręczył Burmistrz P. Mariusz Dziuba. Turniej zakończyło pamiątkowe zdjęcie wszystkich uczestników razem z Burmistrzem.

 

 

W MGOK młodzież podczas ferii uczestniczyła w różnego rodzaju konkursach i turniejach zręcznościowych. Dużym powodzeniem cieszyły się warsztaty "lasy w szkle" prowadzone przez P. Anię. W konkursie plastycznym wszyscy okazali się artystami. Dnia 12 lutego odbyło się uroczyste wręczenie dyplomów i nagród dla najlepszych. Nagrody wręczyła przedstawicielka Urzędu Miasta i Gminy P. Karolina Morawska życząc uczestnikom dalszych sukcesów w przyszłości. Na koniec ferii MGOK zaproponował projekcją filmu fabularnego afisz poniżej dla wszystkich chętnych

FILM.pdf

 

Dnia 22 stycznia 2019 r. w MGOK odbyła się maskarada choinkowa dla naszych milusińskich z inicjatywy Żłobka Samorządowego i Zespołu Szkolnego-Przedszkolnego. Było bardzo kolorowo. Dzieci a także opiekunki miały cudowne stroje. Wodzirej  zaoferował szereg wspólnych zabaw, w których dzieci bardzo chętnie uczestniczyły. Tańcom nie było końca

 

 

W MGOK  odbywają się zajęcia dla dzieci i młodzieży muzykującej. Orkiestra dęta ćwiczy i doskonali swój repertuar w poniedziałki i czwartki. W poniedziałki również odbywają się zajęcia z nauki gry na instrumencie gitarze i pianinie. Są także warsztaty z wokalizy, które prowadzi P. Agnieszka Kłujszo-Juścikowska.

 

Dnia 18 grudnia w MGOK odbyły się warsztaty jak zorganizować mikroklimat w słoiku.  Dzieci z radością tworzyły "lasy w szkle" a P. Ania krok po kroku pokazywała co można wyczarować przy użyciu znanych nam materiałów. Dzieci miały dobrą zabawę a przy okazji same cieszyły się ze swojego dzieła.

 

 

MGOK przyjmuje zapisy na nauke gry na instrumencie - gitara i pianino. Spotkanie z instruktorem odbędzie się dnia 07 stycznia godz. 16.00.
Zapraszamy wszystkich chętnych.

 

W MGOK odbyła się Wigilia. Wspólnie z pracownikami Żłobka Samorządowego złożyliśmy sobie  świąteczne życzenia. Uczestnicy w atmosferze wzajemnej życzliwości podzielili się opłatkiem. Po kolacji wysłuchaliśmy kolęd w wykonaniu orkiestry dętej. Wszyscy z nadzieją oczekują tego co przyniesie Nowy Rok 2019

 

 

W MGOK 11.12.2018 r. odbyła się prezentacja multimedialna dla młodzieży szkolnej. Poprowadził ją P. Krzysztof Witlib. Z wykorzystaniem materiałów muzealnych przedstawił "Historię Nowego Miasta inaczej".

 

 

Jak co roku dzieci były uczestnikami momentu zapalenia światełek na choince.Są one zwiastunem spotkania z Mikołajem.  Burmistrz Miasta i Gminy serdecznie powitał wszystkich przybyłych na tę Mikołajkową imprezę. Były tańce i zabawy. Najważniejsza jednak była radość w oczach dzieci.

 

 

 

MGOK zorganizował koncert na 100-lecie niepodległości Polski. Historię Piolski w pigułce śpiewem i słowem przedstawili artyści: piosenkarka Danuta Stankiewicz i aktor Filip Borowski. Niektóre piosenki razem z artystami śpiewali także uczestnicy. Koncert dostarczył wiele emocji i wzruszeń.

 

NOWA PROPOZYCJA

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Nowym Mieście nad Pilicą proponuje uczestnictwo młodzieży szkolnej w zajęciach z cyklu „Historia Nowego Miasta inaczej”. Naszą propozycję chcemy realizować w ramach obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości. Proponujemy, aby spotkania odbywały się w budynku MGOK, a więc w innej scenerii niż szkoła. W multimedialnej prezentacji, którą poprowadzi pracownik MGOK P. Krzysztof Witlib zostaną wykorzystane materiały zgromadzone w dotychczasowym muzeum.

W historii naszego miasta jest wiele ciekawych i ważnych wydarzeń szerzej nieznanych naszej młodzieży. Nam wszystkim chodzi o to, aby młodzi ludzie o swojej „małej ojczyźnie” wiedzieli jak najwięcej.

 

W celu ustalenia szczegółów i terminu spotkania prosimy o kontakt z Dyrektorem MGOK pod nr 514 048 094.

 

 

 

"MGOK zaprasza młodzież szkolną do udziału w turnieju pod hasłem „Zwierzęta, które nas otaczają”. Regulamin turnieju otrzymali dyrektorzy szkół. Zamysłem MGOK jest zdrowa rywalizacja między szkołami bo i nagroda przeznaczona jest dla szkoły. Jest nią 32-calowy telewizor. Zadaniem turnieju jest wzbogacenie wyobraźni oraz wiedzy na temat otaczajacego nas świata i ekosystemu, w którym żyjemy. W tym przypadku chodzi o zwierzęta, z którymi mamy kontakt na co dzień. Nasza wiedza nie jest tak rozległa i są rzeczy, o których niewiele wiemy i ciągle się uczymy. Turniej ten jest elementem szeroko pojętej edukacji i na pewno przyniesie młodzieży wiele radości i zabawy. Zgłoszenia drużyn przyjmujemy do końca grudnia 2018 r. natomiast turniej odbędzie się w I kwartale roku 2019

 

Dnia 5 i 10 października 2018 r. przy MGOK odbyły się Powiatowe Biegi Przełajowe. Uczestnikami była młodzież szkolna z całego powiatu

 

Dnia 9 października 2018 r. w  Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury miało miejsce "narodowe czytanie" w związku ze 100-leciem odzyskania przez Polskę niepodległości. Organizatorami były: MGOK i Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna. Przedsięwzięciu sprzyjała dobra atmosfera i wzajemna życzliwość uczestników. Obecni byli przedstawiciele: władzy samorządowej, lokalnych instytucji, organizacji pozarządowych oraz młodzież szkolna. Odczytano fragmenty "Przedwiośnia" Stefana Żeromskiego i wybrane teksty 44 Antologii Niepodległości. Spotkanie zakończył słodki poczęstunek

 

 

 

W czwartek 13.09.2018 o godz. 16.30 odbyła się w plenerze przed budynkiem MGOK tzw. próba generalna orkiestry dętej. Miała ona charakter małego koncertu. Słuchaczami byli rodzice i dzieci oraz przygodni spacerowicze. Spotkanie zakończyło się zaproszeniem wszystkich obecnych na kiełbaski z grilla. Sprzyjała aura i serdeczny klimat

 

MGOK zaprasza do kina!!!

W MGOK (park) odbędzie się projekcja filmu prod. USA pod  tytułem „Królowie lata”. Jest to jedna z najlepszych opowieści o dorastaniu. Nastoletni bohaterowie próbują samodzielnego życia. Przeżywają wzloty  i upadki, aby w rzeczywistym życiu móc się odnaleźć.

Film adresowany jest do młodzieży i ich dorosłych opiekunów.

Wszystkich chętnych zapraszamy!

Dnia 28 września 2018 r. godz. 19.00

WSTĘP WOLNY

 

 

 

MGOK przjmuje zapisy:

Dzieci i młodzieży do:

- koła plastycznego od lat 7,

- koła teatralnego od lat 12.

 

Dla dorosłych:

- zajęcia relaksacyno-kompensacyjne,

- koła brydżowego.

Zajęcia rozpoczną się od miesiaca października.

 

 

Orkiestra z Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury swoim występem uświetniła II Piknik Militarny w Nowym Mieście nad Pilicą.

 

 

 

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury zaprasza na spotkanie dnia 6 września godz.18.00, którego tematem będą odnawialne źródła energii. W tym przypadku będzie to fotowoltaika czyli energia pozyskiwana ze słońca

 

 

 

25 i 26 sierpnia MGOK był punktem kontrolnym dla uczestników kolarskiego maratonu od morza do gó Bałtyk-Bieszczady Tour. Co godzinę zjeżdżały kolejne grupy kolarzy aby w naszym Ośrodku złapać tzw. przysłowiowy „oddech”. Mogli się umyć, uciąć drzemkę, posilić się i ruszać dalej w trasę. W tym roku 1008 km miało do pokonania 360 uczestników. Kibicowaliśmy im także w nocy.

 

 

Federacja Mazowia wraz z Miejsko-Gminnym Ośrodkiem Kultury w Nowym Mieście nad Pilicą zaprasza wszystkie organizacje pozarządowe z Nowego Miasta nad Pilicą i okolic na spotkanie „Poznajmy się!”, które odbędzie się 12 lipca 2018 roku o godz.17.30, w Miejsko - Gminnym Ośrodku Kultury, ul. Tomaszowska 5. Celem spotkania jest wzajemna integracja, wymiana doświadczeń i wiedzy o możliwych źródłach finansowania działań, burza pomysłów nad wspólnymi projektami, ale także przestrzeń do rozmowy o trudnościach, z którymi mierzą się organizacje.

 

 

Gratulacje dla Jagody Matery za zajęcie III miejsca w konkursie plastycznym pt. "Policjant Anioł Stróż w Wolnej Polsce".

Dzieci zrobiły makietę miasteczka - kolorowe i przyjazne dla wszystkich. Ludzie z tego miasteczka przed kolorowym deszczem chronią się pod kolorowymi parasolami. Brawo dla dziecięcych pomysłów. 

 

 

W dniach 1-3 czerwca 2018 roku w naszym ośrodku gościliśmy uczestników 40. Neustadt-Treffen. "Czym chata bogata, tym rada". Takie hasło przyświecało pracownikom MGOK. Naszych gości zakwaterowaliśmy w pokojach na 2 piętrze i w sali tanecznej na parterze. Warunki biwakowe nie były przeszkodą w tworzeniu dobrej atmosfery.

 

Władze Nowego Miasta nad Pilicą w osobach p. Burmistrza i p. Przewodniczącego Rady Miejskiej serdecznie powitały przedstawicieli Neustadt na tarasie MGOK-u życząc wszystkim udanego pobytu. Urozmaiceniem tego popołudnia była próba orkiestry Neustadt-Dose, której członkowie nocowali w naszym budynku.

Przemarsz uczestników Neustadt zakończył się w parku. Nasi goście przygotowali się do zjazdu przebierając się w kolorowe stroje. Zwieńczeniem tego dnia było wspólne grillowanie. Uczestnicy pożegnali Nowe Miasto nad Pilicą w niedzielę 3 czerwca.

 

 

Ostatnim hitem zajęć dzieci z koła plastycznego są prześliczne, kolorowe wachlarze.

 

    

Dnia 28 kwietnia o godzinie 10:00 w MGOK odbyło się spotkanie Honorowych Dawców Krwi zgromadzonych wokół Klubu "Kropelka".
Prezes Klubu Franciszek Kuśmirek podziękował wszystkim za przybycie i obdarował ich symbolicznymi upominkami.
Spotkanie zakończyło wspólne grillowanie. 

17.04.2018

MGOK w dalszym ciągu prowadzi prace remontowe. Każdego roku staramy się aby wykonać jedną inwestycję związaną z podniesieniem standardu budynku. Nasz budżet nie pozwala na zrobienie całościowego remontu dlatego też czynimy go „małymi krokami”. W roku ubiegłym zabiegom remontowym poddany został parter i I piętro budynku. ( zdjęcia z remontu z ub.r.)

 

Tak jest obecnie:

 

Z ulgą przyjęliśmy zakończenie prac remontowych na II piętrze budynku. Nasze łazienki pachną świeżością i są bardzo ładne co można zobaczyć na załączonych fotkach.

W tym roku przyszedł czas na II piętro. Zainstalowaliśmy centralne ogrzewanie i wyremontowaliśmy łazienki. Użytkownicy od razu zauważyli pozytywne zmiany. 

 

Pomimo remontów MGOK prowadzi swoją statutową działalność. Od poniedziałku do piątku odbywają się zajęcia dla dzieci i młodzieży.

Zajęcia z plastyki – poniedziałek i środa – godz. 15.45 do 17.45

 

Sala muzyczna – poniedziałki czwartki – godz. 15.00 do 18.30 z której korzystają wszyscy muzykujący przy MGOK

Nauka gry na instrumencie dętym – poniedziałki i czwartki – godz. 15.00 -19.00

Zajęcia taneczne – każdy piątek – godz. 16.30 do 18.30

Pracownia komputerowa – wtorki i czwartki – godz. 15.00 do 18.00

Zajęcia na świetlicy – od poniedziałku do piątku – godz. 15.00 do 18.30

Robotyka LEGO – nie znalazła chętnych – wobec czego zajęcia zostały odwołane.

 

25.04.2018

Za nami są różnorodne imprezy, których sam MGOK jest organizatorem lub współorganizatorem.

Jak na początek tych imprez jest niewiele. Wynika to z faktu przeznaczenia większości środków finansowych na poprawę warunków funkcjonowania Ośrodka. Myślę, że przyjdzie taki moment, w którym będziemy tylko organizatorami imprez bo nie będzie już parytetu remontów.

W grudniu zeszłego roku zorganizowaliśmy własnym sumptem tzw. Mikołajki. Może tak do końca nie była to profesjonalna impreza, bo za profesjonalizm trzeba płacić. Tymczasem zrobiliśmy ją sami i nie pociąnęła ona za sobą dużych finansów. Występowała młodzież szkolna i Orkiestra Dęta.

Zaangażowali się także bracia z nowomiejskego Zakonu. Dla nas najważniejsze było to, że dzieci bawiły się doskonale, chociaż aura nam nie dopisała, a gościem specjalnym był Mikołaj.

 

Na Dzień Babci i Dziadka zawitały do nas przedszkolaki z „Adusia” a wraz z nimi oczywiście Babcie i Dziadkowie. Były wiersze, piosenki i podziękowania. Najsłodsze były całusy.

 

Ferie zimowe były dla nas pracowitym okresem. Wiele się działo. Były zabawy i konkursy.

Nagrodami były elementy współczesnej komputeryzacji – myszki i pendrivy. Jedną z nagród był także zegarek z bransoletą. Uczestnicy w poszczególnych konkurencjach otrzymali dyplomy zaprojektowane przez instruktora Krzysztofa Witliba.

 

 

 

W czasie ferii odbyły się także warsztaty wokalno-instrumentalne z inicjatywy Towarzystwa Przyjaciół Nowego Miasta przy współudziale MGOK. Zajęcia prowadził doświadczony instruktor, opiekun zespołów muzycznych w Domu Kultury w Opocznie Wojciech Turek.

Podsumowaniem wspólnie spędzonego czasu było spotkanie i występ aktora muzyka Krystiana Makstona. Młodzież bawiła się razem z aktorem.

Panie, które chciały dowiedzieć się jak pielęgnować swoją urodę przyszły 18 kwietnia na godz. 17.00 do MGOK-u. Przez dwie godziny mogły testować różnorodne kosmetyki odpowiednie do ich cery i typu urody. Wniosek był jeden: „w każdym wieku kobieta może być piękna”.

 

25.04.2018

MGOK zaprasza wszystkich chętnych do udziału w warsztatach pod hasłem "Szkoła dla rodziców i wychowawców". Podstawą ich zorganizowania jest odpowiednia liczba osób - nie mniej jednak niż ośmioro. Zapisy pod nr tel. 48 321 62 33 w godzinach 9:00 - 11:00.

 

 

 

11.04.2018

Komenda Powiatowa Policji w Grójcu jest organizatorem konkursu plastycznego pod hasłem "Policjant - Anioł Stróż w wolnej Polsce". Dzieci korzystające z zajęć plastycznych prowadzonych w MGOK  będą także jego uczestnikami. Wykonane prace przez Kornelię Przyborek lat 7, Jagodę Materę lat 8, Milenę Wójcik lat 8 i Zuzanę Maciąg lat 9 będzie oceniało jury, które uwzględni walory plastyczne i samodzielność wykonania pracy. O wynikach tego konkursu zostaniemy powiadomieni przez Organizatora.

Dyrektor MGOK.

 

27.03.2018

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Nowym Mieście nad Pilicą ul. Tomaszowska 5 organizuje zajęcia ruchowe dla dorosłych. Warunkiem stworzenia grupy jest min. 10 osób. Celem zajęć jest poprawa kondycji fizycznej i zdrowotnej uczestników. Wszystkich chętnych zapraszamy do kontaktu pod nr tel. 514 048 094.

Zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w każdy czwartek tygodnia od godz. 15.00 do 19.00 serdecznie zaprasza seniorów, którzy chcą w różnych formach realizować swoje pasje i zainteresowania.

 

Dyrektor MGOK

 

27.02.2018

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Nowym Mieście n.Pilicą zatrudni stażystę lub stażystkę powierzając obowiązki instruktora kulturalno-oświatowego.

 

Wymagane warunki:

- wykształcenie magisterskie ewentualnie licencjat,

- min. rok pracy zawodowej z dziećmi i młodzieżą,

- znajomość programów i obsługi komputera,

- umiejętność komunikowania i pracy w zespole,

- odpowiedzialność i zaangażowanie w pracy.

 

Proszę o kontakt do 10 marca 2018 r. osobiście lub telefonicznie pod nr 514 048 094.

Dyrektor MGOK

Burmistrz Miasta i Gminy

Mariusz Dziuba

Urząd Miasta i Gminy Nowe Miasto nad Pilicą

Godziny otwarcia:

poniedziałek  7.30-15.30
wtorek            7.30-15.30
środa              7.30-15.30
czwartek        9.00-17.00
piątek             7.30-15.30

pl. O. H. Koźmińskiego 1/2
26-420 Nowe Miasto nad Pilicą
tel.: 48 674 10 98
fax: 48 674 11 79
e-mail: nowemiasto@nowemiasto.pl

Opłata skarbowa

Urząd Miasta i Gminy
Nowe Miasto nad Pilicą
BS w Białej Rawskiej Oddz. Nowe Miasto
95 9291 0001 0023 4900 2000 0010

 

Opłata za odbiór odpadów komunalnych
54 9291 0001 0023 4900 2000 0360

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

październik 2019
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.